روند ارائه پایان نامه در گرایش های مختلف رشته مدیریت از انتخاب موضوع تا دفاع نهایی از پایان نامه برای بیشتر سیستم های دانشگاهی در تمام دنیا و همچنین ایران یک پروسه مشخص می باشد که ذهن دانشجویان را تماما به سمت خود در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری درگیر می کند. به این جهت همه اساتید باید به دانشجویان برای انجام پایان نامه موفق در رشته های مختلف همچون مدیریت و در گرایش های مدیریت بازرگانی، اجرایی، تحول، صنعتی، دولتی، مالی و مدیریت منابع انسانی و سایر گرایش ها کمک و راهنمایی لازم را بکنند.

در دانشگاه های مختلف میزان سخت گیری و کمک اساتید راهنما به دانشجویان برای انتخاب موضوع، انجام پروپوزال و پایان نامه مدیریت متفاوت می باشد. در برخی موارد استاد راهنما و مشاور برای دانشجو موضوع پایان نامه را انتخاب کرده و سپس دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری اقدام به نوشتن پروپوزال مدیریت در گرایش هایی همچون مدیریت جهانگردی، مدیریت فناوری اطلاعات، مدیریت شهری، مدیریت بحران و سایر گرایش ها می کنند که این کار می تواند مزایایی برای دانشجو داشته باشد که از آن جمله می توان به اطمینان بیشتر از خوب بودن موضوع و تکراری نبودن آن و تصویب زودتر موضوع اشاره کرد.

یادگیری مراحل مختلف پایان نامه مدیریت برای دفاع از آن بسیار لازم می باشد. در این زمینه نحوه جمع آوری داده ها، نمونه آماری و انتخاب آن، تهیه پرسشنامه و آنالیز آماری از مواردی است که دانشجویان باید کاملا به آن در انجام پروپوزال و نوشتن پایان نامه مدیریت آگاه و مسلط باشند. شاید در این موارد داشتن مشاوره پایان نامه توسط افراد و موسسات معتبر به صورت رایگان بتواند به دانشجو کمک کند که هزینه پایان نامه اضافی پرداخت نکنند و فقط در برخی کارها که به آن تسلط ندارند هزینه بدهند.

در حالت کلی ارائه پایان نامه از انتخاب موضوع پایان نامه برای رشته مدیریت تا دفاع از پایان نامه که به همراه استخراج مقاله معتبر می باشد باید توسط دانشجویان در تمامی مقاطع جدی گرفته شود و از آن غافل نبوده و تمامی بخش ها از جمله نوشتن و انجام پروپوزال را جدی بگیرند و بدانند که پروپوزال خوب مدیریت در گرایش های مختلف بازرگانی، اجرایی، منابع انسانی، دولتی و صنعتی می تواند در پایان نامه بسیار کمک کند.

انتخاب موضوع تا دفاع پایان نامه مدیریت

انتخاب موضوع تا دفاع پایان نامه مدیریت

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *